Dolap içine ve raflara kapitone örtü nasıl dikilir
Dolap içlerini düzenli ve temiz tutmak belki de birçoğumuzun zorlandığı bir konudur. Siz de aynı fikirde misiniz bilemiyorum ama ben örtüsüz dolap içi ve raflardan hiç ama hiç hazzetmiyorum. Çok boş ve soğuk görünüyor bence.

Bu tabi ki alışkanlıklardan da kaynaklanıyor olabilir. Ama basit ve çok kolay bir çözümle dolap içlerimize hem ferah, hem de özenli bir hava vermek varken neden boş kalsınlar ki?

Dolap içine ve raflara kapitone örtü nasıl dikilir

Evinizde dikiş makinesi varsa sadece dakikalar içinde dolabınızın atmosferini değiştirecek, şık ve tertemiz görünmesini sağlayacak örtüler dikmeniz çok kolay. Dolap içlerine ve raflara kapitone örtü dikilişi o kadar basit bir işlem ki! İlk olarak herhangi bir kumaşçıya giderek ihtiyacınıza göre kapitone kumaş alıyorsunuz. Sırada tuhafiye var. Eğer düz bir örtü istemiyorsanız kenarına dikmek için güpür, fisto ya da dantel kullanabilirsiniz. Ki bunları da tuhafiyelerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Peki, dolap içine ve raflara kapitone örtü nasıl dikilir? Önce rafımızın, dolap bölmemizin ya da çekmecemizin ölçülerini alıyoruz. Ardından kapitone kumaşımızı bu ölçülere göre kesiyoruz. Kenarlarına overlok çekiyoruz. Çekmece içine kapitone örtü dikiyorsanız işlem bu kadar. Ama raf ya da dolap içine kullanacaksanız ve daha şık bir görünüm olsun istiyorsanız öne gelecek uca fistomuzu ya da güpürümüzü  dikiyoruz. Ardından tersinden 2 mm içeriden tekrar dikiyoruz ki düzgün dursun. Bu çok basit raf örtüsü dikilişi ile artık boş raf kalmayacaktır sanırım 🙂 İşte bu kadar kolay.Sayfa başına git