En Güzel Bebek Hırkası Modelleri
Merhaba hanımlar, bugün sizlere en güzel bebek hırkası modelleri yazı dizisi ve birbirinden güzel modeller galerisi hazırladık. Ayrıca çok şık ve tatlı olan fiyonklu bebek hırkası modeli paylaşacağız.

En Güzel Bebek Hırkası Modelleri

Evimizin neşesi ve gözümüzün nuru olan çocuklarımıza en güzel şekilde bakmak isteriz ve onları kışın soğuğundan korumak için en güzel bebek hırka modelleri aramaya başlarız. Onları hem soğuktan korumak hem de olabildiğince şık olan hırkalar annelerce çok tercih ediliyor.

En Güzel Bebek Hırkası Modelleri
Sizlere birkaç adımdan oluşan fiyonklu bebek hırkası modeli vereceğiz. Zevkle örebileceğiniz ve oldukça kolay olan bu en güzel bebek hırkası modellerinden bu model, hem örgü sever bayanlar hem de örgü örmek isteyen bayanlar için birebir.En Güzel Bebek Hırkası Modelleri

Fiyonklu bebek hırkası modeli için önce beğendiğiniz renkte bir örgü ipi ve örgü şişi ayarlamaya çalışalım. Önce 60 ilmek atıp ardından pirinç örgü ile lastik örelim. 19 santim kol altına gelecek şekilde düz örgü örüp, 28 sağ ve 28 kol koldan ilmek çıkaralım. Toplamda 116 ilmek olacak. 28 sıra 10 santim kol ve sırt kısmını örüyoruz. Ardından yaka kısmını örüp onun için de 10 pirinç, 25 düz, 40 ilmek pirinç ve 28 düz 10 pirinç olacak. Bu şekilde yakayı kurup yaklaşık 10 sıra kadar örüyoruz ve omuzlara geçiyoruz.

 

En Güzel Bebek Hırkası Modelleri
Omuz için de 10 pirinç kol ucu için, 28 düz ve 10 pirinç omuz ucu için, 20 ilmek yaka kesiyoruz ve 10 pirinç diğer omuz için 28 düz, 10 pirinç bu şekilde örmeye devam ediyoruz ve toplamda 10 sıra olacak. Bu şekilde omuz kısmı kol işe birlikte örülmüş oluyor.

En Güzel Bebek Hırkası Modelleri
Kesme yaptığımız önceki omuzu başka bir şişe takıp bekletiyoruz. Sağ ön ve sol kol ön kısımları ayrı ayrı örülecek . Yakayı da kestikten sonra ilmek çıkaracağız, 14 ilmek çıkarıp(bir ters bşr düz pirinç yapacağız) 10 pirinç ve 28 düz 10 pirinç kol ucu içindir. Artık ön kısımda elimizde toplam 24 pirinç olacaktır. Ön kısmın 3 veya 4. sırasında ilik açıp daha sonra yapacağımız fiyonk için gizli düğme takıp çıkaracağız. Büyük olan parça için şişimize 14 ilmek atıp 80 sıra pirinç örüyoruz. Küçük olan parça ise bizim fiyonkumuzun orta kısmı olacak ve onun içinde 7 ilmek atıyoruz. Küçük olan parçayı da fiyonkumuzun ortasından geçirip yine sağlam bir şekilde dikip en güzel bebek hırkası modellerinden birini tamamlamış oluyoruz.En Güzel Bebek Hırkası Modelleri

En Güzel Bebek Hırkası Modelleri

Fiyonk Detaylı Bebek Hırkası Modeli

Sizleri için hazırladığım en güzel bebek hırkası modellerinden beğendiğiniz başka modeller de mutlaka vardır. Sizlere hazırladığımız fiyonklu bebek hırkası modelinin yanı sıra başka trend modelleri de görmek isterseniz mutlaka galerimizi inceleyin.

Etiketler:Sayfa başına git