Omuzu açık elbise, tulum ve bluz modelleri 2017
2017 yazında en çok karşılaşacağımız modeller omuz dekoltesi olan giyim modelleri olacak. Oldukça zarif ve şık görünen omuz dekolteli bluzlar, elbiseler ve tulumlar gerek günlük hayatta gerekse özel davetler için seçeceğimiz giysilerde karşımıza çıkacak.

Yaz mevsimi gelince daha hafif, daha serinleten giysiler seçeriz hepimiz. Elbiseler, şifon bluzlar, keten pantolonlar ve elbiseler, ipek gömlekler v.s. Tabi kesimler ve modeller de yaz aylarında biraz daha dekolte açısından zengindir.

Omuzu açık elbise, tulum ve bluz modelleri 2017

2017 yılı omuz dekoltesinin giyim modellerinde yoğunluk kazandığı bir yıl oldu. Eskiden yazlık modellerde ilk akla gelen ip askılı veya kalın askılı modeller yerini daha zengin görünen, görsel olarak da daha zarif duran düşük omuz bluz, elbise ve tulum modellerine bıraktı. Bir ara moda olan ve iki omuzu açıkta bırakan omuz dekolteli elbise modelleri de biraz daha şekil değiştirerek 2017 yazlık giyim trendleri arasına girmeyi başardı.

Tüm kışı dikiş, nakış ve örgü ile geçirdikten sonra yaz mevsimini dolu dolu yaşamak, elişinde gösterdiğimiz üstün başarıyı moda takibi konusunda da yakalamak isteyen hanımlar. Şimdi beylere, özellikle de bizim kadın olduğumuzu unutarak bize ev işçisi ve anne misyonunu yükleyerek bizi sadece bundan ibaret sanan eşlere birer kadın yani tabiri caizse dişi olduğumuzu göstermenin zamanı geldi. Tesettürlü bir bayan dahi olsak evimizde eşimizle ve çocuklarımızla başbaşayken kendimize özen göstererek bizim kimliğimizin sadece annelik ya da ev işçiliği olmadığını göstermeliyiz diye düşünüyorum.

Bunun da yolu büyük ölçüde giyim kuşamdan geçiyor bence. Bilemiyorum siz benimle aynı fikirde misiniz? Ama bütün kışı evde, çoluk çocuk peşinde, ev işi, el işi ile eve tıkılıp kalmış ve bu vesile ile üzerinden eşofmanları çıkmayan bir kadın olarak ben silkinme mevsimi geldi diye düşünüyorum. Ben de kadınım ve bu farkedilsin istiyorum.  2017 yazlık giyim modellerini de oldukça feminen bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim. Özellikle çiçekli yazlık elbise modellerine ve çizgili yazlık bluz modellerine bayıldım. Tabi bu arada Bohem tarzı nakışlı elbise modelleri de benim favorilerim arasında. İşte sizin için seçtiğim bol omuz dekolteli yazlık giyim modelleri. Omuzu açık elbise, tulum ve bluz modelleri 2017‘nin en çarpıcı, ulaşılması kolay ve kullanışlı modelleri bence.Sayfa başına git