Örgü Fıstık Yelek Yapılışı
Örgü Fıstık Yelek Yapılışı

Kış günlerinde hırka ve şallar gibi bayanların kurtarıcı giyim ürünü olarak tercih ettikleri yelek modelleri, örgü alanında tercih ediliyor.

Birbirinden şık ve sıcak tutan özelliğe sahip olan yelekler birçok örgü tekniği ile hazırlanıyor. Fıstıklı yelek modelleri, örgü alanında yapılan diğer örgü modellere göre daha zor teknikler ile yapılıyor. Çeşitli anlatım teknikleri ile birlikte bayanlar, fıstıklı yelek yapılışı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Bu modeller isteğe göre hem tığ hem de şiş ile örülebiliyor. Tek tığ kullanılarak yapılabilecek olan modellerde fıstıkların düzgün yapılması çok önemlidir.

Yapılışı:

Fıstıklı yelek modeli yaparken öncelikle bedeninize uygun olacak şekilde ilmek atarak örgüye başlamanız gerekiyor. Üzerini de üç sıralık tırabzan ile dolduracaksınız. Daha sonra üzerine 51 kutu yapılacak. Örneğe de üst sırada başlanacak. 3 kutu ara ile altı dolgu fıstık yaparak sırayı tamamlayın. Arka taraftan ise ortadan fıstık yapmalısınız. Bu şekilde beden ölçülerinize uygun bir şekilde yeleğinizi istediğiniz renkte tamamlayabilirsiniz.Sayfa başına git